شهردار بندر بوشهر : ساخت و سازها پنجاه درصد کاهش داشته است

شهردار بندر بوشهر : ساخت و سازها پنجاه درصد کاهش داشته است
سیدنورالدین امیری شهردار بندر بوشهر وضعیت اقتصادی موجود را دلیل عمده‌ی مشکلات مدیریت شهری عنوان کرد و افزود : شهرداری در ماه گذشته به رغم انتظار عایدی 12 تا 13 میلیاردی از محل ارزش افزوده تنها 4 میلیارد درآمد داشته که این موضوع باعث ایجاد شوک مالی و مشکلات فراوان در بخشهای مختلف از جمله پرداخت حقوق کارکنان شده است.
به گزارش واحد خبر و رسانه مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بندر بوشهر، سیدنورالدین امیری شهردار بندر بوشهر وضعیت اقتصادی موجود را دلیل عمده‌ی مشکلات مدیریت شهری عنوان کرد و افزود: شهرداری در ماه گذشته به رغم انتظار عایدی 12 تا 13 میلیاردی از محل ارزش افزوده تنها 4 میلیارد درآمد داشته که این موضوع باعث ایجاد شوک مالی و مشکلات فراوان در بخشهای مختلف از جمله پرداخت حقوق کارکنان شده است.
امیری با بیان این که نسبت ساخت و ساز در بوشهر نسبت به سال گذشته تنها 50 درصد بوده است، تصریح کرد: متاسفانه بازار کسب و کار راکد است و تقاضا برای ساخت و ساز تجاری در شهر وجود ندارد، بنابراین پولی هم به حساب شهرداری تزریق نمی‌شود. 
شهردار بندر بوشهر در ادامه گفت : کارخانه‌های تولیدی ما که ارزش افزوده‌ی قابل توجهی به شهرداری می‌دادند، دچار مشکل شده اند و اکنون حتی برای پرداخت حقوق پرسنل نیز به مشکل برخورده‌ایم. 
وی با اشاره به بدهی 4 میلیارد تومانی شهرداری به تأمین اجتماعی، گفت: تأمین اجتماعی حساب شهرداری را مسدود کرد که پس از  رایزنی ها، مشکل به صورت موقتی مرتفع گردیده است.
امیری در پایان تاکید کرد : تنها در صورت تحقق پیدا کردن بودجه است که شهرداری می تواند مصوبات شورا را اجرایی نماید.
۳ دی ۱۳۹۸ ۱۴:۵۹
تعداد بازدید : ۱,۲۳۵
کد خبر : ۱,۶۹۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید