ارتقای مهارتهای ترافیکی دانش آموزان در مدارس

ارتقای مهارتهای ترافیکی دانش آموزان در مدارس
مدیر حمل ونقل و ترافیک شهرداری از برگزاری دوره های آموزشی فرهنگ ترافیک جهت ارتقای سطح ایمنی و توانایی های دانش آموزان مدارس سطح شهربوشهر خبر داد.

اصغر صابر با اشاره به اجرای طرح ارتقای فرهنگ ترافیک دانش آموزان، گفت: در همین راستا دوره آموزش فرهنگ ترافیک به همت مدیریت حمل و نقل و ترافیک شهرداری و با همکاری  پلیس راهور شهرستان بوشهر درمدارس مقطع ابتدایی برگزار و به بیش از 1170 دانش آموز این مدارس آموزش های لازم ارائه شد.
مدیر حمل و نقل و ترافیک شهرداری  اضافه کرد: در این دوره آموزشهای لازم در خصوص فرهنگ ترافیک از جمله نحوه صحیح رفت وآمد در معابر، چگونگی عبور از خط کشی عابر پیاده، توجه به چراغهای راهنمایی و رانندگي، بستن کمربند ایمنی، عدم استفاده از تلفن همراه و صرف غذا در حین رانندگی، عدم رانندگی به هنگام خستگی، سبقت غیر مجاز، نحوه صحیح دوچرخه سواری و همچنین رعایت قوانین به هنگام سوارشدن در سرویس مدارس به دانش آموزان ارائه شد.
صابر گفت: یکی از دلایل حوادث رانندگی در کودکان و نوجوانان ندانستن اطلاعات جامع و کافی و مهارت های لازم ترافیکی در زمان مواجهه با حوادث رانندگی است.
وی بیان کرد: انتظار می رود با آموزش نکات ترافیکی به زبان ساده و تخصصی به دانش آموزان در سنین پایین ضمن نهادینه کردن نظم و انضباط اجتماعی، ارتقای توانایی آنان را در جهت کاهش آمار تصادفات و رفتار های پر خطر در کشور شاهد بوده و با برگزاری دوره های آموزشی ترافیکی در مدارس، ایمن سازی رفتارهای دانش آموزان و آموزش مهارتهای لازم شاهد کاهش حوادث ترافیکی در بین دانش آموزان خواهیم بود.
۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۰۴
تعداد بازدید : ۱,۱۷۶
کد خبر : ۱,۷۶۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تمـاس با مـا

برای ارتباط با شهرداری :

پست الکترونیک روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری بوشهرpr@bushehcity.ir

دفتر شهردار 33323329-30

شهرداری مرکزی :33337455

حراست : 33330817

 

نقشه