بسم الله الرحمن الرحیم

بسم الله الرحمن الرحیم
به گزارش واحد خبر و رسانه مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بندر بوشهر مهندس فردین خورشیدیان سرپرست شهرداری بندر بوشهر ضمن ارائه گزارشی از برنامه ها و اقدامات انجام شده با هدف سوگواری و انتقال مفاهیم ناب قیام امام حسین (ع) توسط مدیریت شهری طی پیامی فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی را به عزاداران حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و مردم شریف بوشهر تسلیت گفت .
 
 
متن پیام به این شرح است:
 
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
” کلّ یوم عاشورا و کلّ ارض کربلا “
 
باز این چه شورش است که در خلق عالم است‌ .
باز این چه نوحه و چه عزا و چه ماتم است .
 
 سلام بر محرم و تاسوعا وعاشورای حسینی، سلام بر امام حسین(ع) و یاران باوفایش،  سلام بر دستان بریده سقای کربلا، سلام بر خیمه های سوخته و بر ناله های کودکان تشنه، سلام بر صبر و دلتنگی های زینب(س)، سلام بر ندای جاودان ” هل من ناصر ینصرنی”و سلام بر اشک های صاحب الزمان (عج) 
 
تاسوعا، مقدمه جان‌فشانی و عاشورا، سرفصل دلباختگی در محضر حسین(ع) است. تاسوعا آغاز عطشناک نهضت حسینی و عاشورا حماسه ای از حریت و آزادگی است.
 
در همین راستا و با توجه به ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران با وفایش شهرداری بندر بوشهر نیز با سیاهپوشی و آذین بندی میادین و معابر و همچنین طراحی و چیدمان و نورپردازی محیطی و نصب  بیرق ها و المان های عزای امام حسین (ع) ویژه  ماه محرم در شهر بوشهر و همچنبن اجرای برنامه های مختلف حسینی با هدف انتقال مفاهیم ناب قیام امام حسین (ع)  با رعایت پروتکل های بهداشتی نسبت به  سوگواری و عزاداری در این ماه اقدام نموده است. 
 
اینجانب در آستانه ی فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی ، این مناسبت بزرگ و شهادت مظلومانه حضرت اباعبدا… الحسین (ع) و یاران با وفایش را خدمت تمام شیعیان جهان به ویژه مردم شریف و حسینی بوشهر تسلیت عرض نموده امید است با عنایت آن امام همام ، ادامه دهنده ی واقعی نهضت حسینی باشیم.
 
فردین خورشیدیان
سرپرست شهرداری بندر بوشهر
۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۲۸
تعداد بازدید : ۱,۵۶۶
کد خبر : ۲,۱۰۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تمـاس با مـا

برای ارتباط با شهرداری :

پست الکترونیک روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری بوشهرpr@bushehcity.ir

دفتر شهردار 33323329-30

شهرداری مرکزی :33337455

حراست : 33330817

 

نقشه