رئیس شورا : سگهای بلاصاحب در سطح شهر جمع آوری می شودرئیس شورای اسلامي شهر بوشهر گفت: سگ‌های سرگردان در این بندر با همکاری دستگاه‌های مربوطه و استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد و گروه‌های دوست دار حیوانات و محیط زیست جمع‌آوری می‌شوند.
به گزارش روابط عمومی شورا ، داریوش پوربهی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: سگ‌های سرگردان در شهر بوشهر سلامت، امنیت و بهداشت شهروندان را به خطر انداخته و پرسه زدن این حیوانات در معابر عمومی شهر منظره ناپسندی ایجاد کرده‌است.
وی در این ارتباط برای هماهنگی جمع‌آوری این سگ‌ها نشستی با حضور مدیران شهرداری، محیط زیست، مرکز بهداشت، دامپزشکی، پایگاه‌های هوایی و دریایی، اداره بندر و بخشداری در فرمانداری بوشهر برگزارو تصمیم‌هایی در این زمینه گرفته شد.
پوربهی ادامه داد:در این نشست مقرر شد از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد و گروه‌های دوستدار حیوانات و محیط زیست کمک گرفته شود و نمایندگان دستگاه‌های ذیربط بازدیدی از کمپ نگهداری سگ‌های بلاصاحب شهرداری بندر بوشهر داشته باشند.
وی با تاکید بر رفع مسائل و مشکلات این کمپ اظهار کرد: همچنین مقرر شد اداره کل دامپزشکی در زمینه عقیم سازی و پلاک‌گذاری این سگ‌ها اعتباری اختصاص دهد و سازمان محیط زیست نیز در این زمینه همکاری داشته باشد. 
رئیس شورای شهر ادامه داد: با توجه به اینکه تعداد زیادی سگ حومه وارد بخش مرکزی این شهر می‌شوند، مقرر شد با همکاری شهرداری نسبت به جمع آوری آنها اقدام شود.
پوربهی اضافه کرد: همچنین بخشداری نیز مقرر شد با توجه به اجرای این طرح با دهیاران روستاهای شهرستان هماهنگی انجام دهد که این طرح در روستاها نیز اجرایی شود.
وی دغدغه‌های حامیان حقوق حیوانات را ارزشمند برشمرد و یادآور شد: سمن‌های فعال در این حوزه می‌توانند نقشی مهم در ساماندهی حضور سگ‌های سرگران داشته باشند که در این زمینه امیدواریم همکاری همه دستگاه‌های متولی نسبت به ساماندهی و جمع آوری این حیوانات اقدام شود.
۱۶ آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۴۳
تعداد بازدید : ۸۵۵
کد خبر : ۲,۲۸۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید