نگهداری از مبلمان شهری، داشتن شهری زیبا و برای همه ضرورت فرهنگ شهروندی می باشد

نگهداری از مبلمان شهری، داشتن شهری زیبا و برای همه ضرورت فرهنگ شهروندی می باشد
 
به گزارش واحد خبر و رسانه مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بندر بوشهر: متاسفانه گاهی وقتها با سرقت، تخریب و آسیب زدن به اموال عمومی توسط برخی از افراد انگشت شمار مواجه هستیم که آخرین مورد آن شکستن و به سرقت رفتن وسایل پارک مادر ( پارک دوستدار توانیاب) بوده است که حوزه معاونت خدمات شهری و اجرایی شهرداری بندر بوشهر بارها اقدام به تعمیر، بازسازی و جانمایی مجدد آنها نموده است. هر شهروندی باید در حفظ و نگهداری مبلمان شهری شهر خود کوشا و وظیفه شناس باشد مبلمان شهری از جمله سرمایه های موجود در هر شهر می باشد که توسط شهرداری ایجاد و در اختیار شهروندان قرار داده می شود.
گاهی شاهد هستیم که برخی افراد بدون توجه به اهمیت خواسته یا ناخواسته موجب تخریب اموال عمومی می‌شوند و هزینه های گزافی که از محل عوارض پرداختی شهروندان تأمین می شود بر دوش مدیریت شهری می‌گذارند. قابل ذکر است وسایل و تجهیزاتی که در سطح شهر و بوستان ها نصب و جانمایی می شود برای زیبایی شهرمان به کار گرفته می‌شود و اموال همه شهروندان به شمار می‌رود.
دیوار نوشته ها، خسارت ها به چراغ های روشنایی مخازن زباله ها و آسیب به نیمکت ها، سرقت وسایل مبلمان بوستان ها و دریچه های (منهول ها) از جمله مشکلاتی است که شهرداری هزینه سنگینی بابت ترمیم بازسازی و جانمایی مجدد پرداخت می‌نماید هزینه ای که در حقیقت سهم عموم شهروندان می باشد که صرف دوباره کاری و امور نگردد.
سرقت اموال عمومی یکی از چند  مواردی است که بخش قابل توجهی از سرمایه‌ها شهری را از بین می‌برد و بعضی از افراد نسبت به نگهداری اموال عمومی بی توجه هستند غافل از اینکه تمامی اموال عمومی برای استفاده همه شهروندان اختصاص یافته است و باید در حفظ و نگهداری آن تلاش صورت پذیرد.

 


گزارش تصویری
گزارش تصویری

۲۶ آذر ۱۳۹۹ ۰۹:۵۳
تعداد بازدید : ۱,۲۸۵
کد خبر : ۲,۳۱۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تمـاس با مـا

برای ارتباط با شهرداری :

پست الکترونیک روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری بوشهرpr@bushehcity.ir

دفتر شهردار 33323329-30

شهرداری مرکزی :33337455

حراست : 33330817

 

نقشه