همایش نکوداشت چهره‌های ماندگار، شهروند افتخاری و شهید شاخص سال ۱۴۰۰ برگزار شد

همایش نکوداشت چهره‌های ماندگار، شهروند افتخاری و شهید شاخص سال ۱۴۰۰ برگزار شد
با برگزاری مراسم اختتامیه هفته بوشهر، همایش نکوداشت چهره‌های ماندگار، شهروند افتخاری و شهید شاخص سال ۱۴۰۰ برگزار شد

به گزارش سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر، چهره‌های ماندگار، شهروند افتخاری و شهید شاخص بوشهر در سال ۱۴۰۰ چهارشنبه شب همزمان با ۱۸ اسفند روز بوشهر (سالروز تاسیس مدرسه تاریخی سعادت) با حضور نماینده محترم ولی فقیه در استان، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، شهردار، اعضای شورا و جمعی از مسوولان استان و شهرستان در تالار لیان این شهر معرفی شدند.
در این آیین، عبدالرضا عبدالله‌زاده پیشکسوت قرآنی و منصور کبگانیان (دبیر ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور) به عنوان چهره‌های ماندگار بوشهر، خلبان پیشکسوت منوچهر شیرآقایی به عنوان شهروند افتخاری و شهید مفقودالاثر مجید بشکوه به‌عنوان شهید شاخص شهر بوشهر در سال ۱۴۰۰ معرفی و تجلیل شدند.
گفتنی است، انتخاب این افراد براساس ارزیابی دبیرخانه بزرگداشت روز بوشهر صورت گرفته است که پیشنهاد اولیه از سوی دبیرخانه (متشکل از نخبگان و صاحب‌نظران) مطرح و در نهایت در صحن علنی شورای شهر بوشهر به تصویب رسیده است.
۱۸ اسفند سالروز تاسیس مدرسه تاریخی سعادت به عنوان روز بوشهر نام‎‌گذاری شده و هر ساله در هفته منتهی به این روز ویژه برنامه‌های متنوعی برگزار می‌شود.
حجت الاسلام و المسلمین سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در این آیین گفت: ویژگی مشترک عبدالرضا عبدالله زاده پیشکسوت قرآنی و منصور کبگانیان (دبیر ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور) به عنوان چهره‌های ماندگار بوشهر، خلبان پیشکسوت منوچهر شیرآقایی به عنوان شهروند افتخاری و شهید مفقود الاثر مجید بشکوه به عنوان شهید شاخص شهر بوشهر در سال ۱۴۰۰  عاشقانه زندگی کردن است.
وی افزود: بوشهری‌ها  را باید با چهار خصلت هویتی دینی و دینداری، تلاش و کوشش به واسطه تاریخ ۶ هزار ساله، هویت عاشقی و کرامت اخلاقی و تواضع شناسایی کرد.
وی افزود: بوشهری‌ها  را باید با چهار خصلت هویتی دینی و دینداری، تلاش و کوشش به واسطه تاریخ ۶ هزار ساله، هویت عاشقی و کرامت اخلاقی و تواضع شناسایی کرد.
عاملی ادامه داد: بدون تردید چنانچه انسان  خود را تربیت نکند به مرور زمان ضعیف و توان خود و خداوند دیدن را از دست می‎دهد.
وی در ارتباط با منصور کبگانیان اظهار کرد: وی دانشمندی بزرگ در حوزه مکانیک و هوا فضا و همچنین پایه‎‌گذار سند جامع کشور هست که این سند راهبری علم و فناوری کشور را انجام می‌دهد.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر نیز گفت: در تهاجم انگلیسی‌ها به بوشهر نیز  با وجود ایجاد تزاحم‎های قومی و انواع و اقسام تهاجم‌های فرهنگی که در استان بوشهر ایجاد کردند اما محوریت علما و بیداری مردم نگذاشت ذره‎ای فرهنگ اروپایی انگلیسی در این استان  ورود کند که این رمز ماندگاری بوشهر است.
آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری افزود: در عرصه سیاسی نیز بوشهر در تهاجم غرب با بصیرت علما، نخبگان و مردم استقلال سیاسی و هویت دینی و ملی خود را حفظ کرد و در ایران به عنوان الگو معرفی شد.
به‌گفته وی، بوشهر ابوشهر و پدر شهر و تمدن است و این تمدن از دیانت، هویت ملی، تجربه‎های تاریخی، عقلانیت و بصیرت دریافت کرده است.
آیت‌الله صفایی بوشهری اظهار کرد: با مجموع این ویژگی‎ها است که رهبر معظم انقلاب از مانایی فرهنگ و بویژه فرهنگ مقاومت در بوشهر به نیکی یاد کردند.
امام جمعه بندر بوشهر با بیان اینکه هر کسی که خود را با شاخص‎ها و ویژگی‎‌های مانا در بوشهر پیوند بزند بدون تردید خودش نیز مانا خواهد شد، افزود: در آینده نزدیک بوشهری خواهیم دید که مظهر تمدن در جغرافیای ملی و بین المللی خواهد شد و این نگاه مقام معظم رهبر انقلاب به استان بوشهر است.
وی با اشاره به رشادت‌های شهید رئیسعلی دلواری گفت: استان و شهر بوشهر قطعه‌ای از نماد نورانیت هویت دینی و ملی ایران است.

 

گزارش تصویری
گزارش تصویری
گزارش تصویری
گزارش تصویری
گزارش تصویری
گزارش تصویری

گزارش تصویری

شهردار بندر بوشهر در همایش نکوداشت چهره‌های ماندگار، شهروند افتخاری و شهید شاخص سال ۱۴۰۰ با اعلام اینکه این شهرداری ۵۰ پروژه فعال دارد، افزود: تعدادی از آنها به اتمام رسیده و برخی از آنها تا پایان سال و مابقی نیز در سال ۱۴۰۱ افتتاح می‌شود.

 حسین حیدری با بیان اینکه تقاطع شهید سلیمانی، آسفالت کوچه‌‎های خاکی، اجرا گذر سرتل – نیروگاه از جمله پروژه‎های شاخص شهر بوشهر است، تاکید کرد: رویکرد شهرداری بوشهر برای سال ۱۴۰۱ تکمیل پروژه‌های نیمه تمام است که ظرف ۶ ماه گذشته نیز فعال کردن پروژه‎‌های نیمه‌تمام و راکد به عنوان رویکرد مهم شهرداری رنگ واقعیت به خود گرفت.

شهردار بوشهر ادامه داد: بهسازی و نوسازی مبلمان شهری، لحاظ مشوق‌ها در حوزه ساخت و ساز، نگاه به مناطق کم‌برخوردار و انجام اقداماتی در راستای احیاء بافت قدیم بوشهر از دیگر اولویت‌های شهرداری بوشهر برای سال جدید است. حریم ۶۰ متری دریا نیز در بوشهر با پیگیری‌های خوبی که استاندار و فرماندار داشتند، آزادسازی شده است که در این محدوده نیز پروژه‌‎های همراه با پیوست‌های مورد نیاز اجرایی می‌شود.

حیدری با اشاره به اینکه فراهم‌سازی بستری برای ورود سرمایه‌گذاران به پروژه‌های شهری و تحقق درآمد پایدار شهرداری از دیگر رویکردهای شهرداری بوشهر برای سال ۱۴۰۱ است، گفت: سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری بوشهر  احیاء شده که سعی شده از این ظرفیت به نحو مطلوبی در اجرا پروژه‌ها استفاده شود.

شهردار بوشهر ادامه داد: اجرای تمام پروژه پایش تصویری شهر با هدف افزایش ایمنی تردد و کاهش آمار تصادف‎‌های درون شهری از دیگر برنامه‌‎های شهرداری بوشهر برای سال جدید به شمار می‌رود. هوشمندسازی خدمات شهری به منظور کاهش پیج و خم ها و  بروکراسی اداری از دیگر برنامه‌های اولویت‌‎دار شهرداری بوشهر است تا شهروندان در منازل خود بتوانند خدمات مدنظر را از شهرداری دریافت کنند.

حیدری ادامه داد: ارتقاء درجه شهرداری بوشهر نیز مدنظر است که زیرساخت آن انجام شده و تحقق این مهم می‌تواند یک سازمان چالاک و پرتحرک برای پیشبرد اهداف مدیریت شهری فراهم کند.

وی با تاکید بر اینکه برای سال فرارو با هدف مشارکت فعال در برنامه‌های فرهنگی، مذهبی و اجتماعی زیربنای مورد نیاز آن طراحی شده است،  افزود: برنامه‌های بزرگداشت روز بوشهر نیز با هدف ایجاد شور و نشاط اجتماعی و با رعایت موازین شرعی و اسلامی برگزار شد که رضایت مردمی را به دنبال داشته است. چنانچه حرکت در مسیر ولایت و رهبری باشد این مهم ضامن موفقیت خواهد بود که شهرداری بوشهر در این مسیر از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

گفتنی است، در این آیین عبدالرضا عبدالله زاده پیشکسوت قرآنی و منصور کبگانیان (دبیر ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور) به عنوان چهره‌های ماندگار بوشهر، خلبان پیشکسوت منوچهر شیرآقایی به عنوان شهروند افتخاری و شهید مفقود الاثر مجید بشکوه به عنوان شهید شاخص شهر بوشهر در سال ۱۴۰۰ معرفی شدند.

گزارش تصویری

۲۰ اسفند ۱۴۰۰ ۱۲:۳۵
مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بندر بوشهر |
تعداد بازدید : ۲۰۸
کد خبر : ۲,۸۷۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید