با حضور شهرداران و به میزبانی شهرداری بندر بوشهر؛ اولین جلسه کارگروه بافت فرسوده استان بوشهر برگزار شد

با حضور شهرداران و به میزبانی شهرداری بندر بوشهر؛ اولین جلسه کارگروه بافت فرسوده استان بوشهر برگزار شد
 
نخستین جلسه کارگروه تخصصی بافت‌های فرسوده استان بوشهر با حضور مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی، حمل و نقل و ترافیک استانداری، رییس شورای شهر و شهردار بوشهر و همچنین شهرداران و معاونین شهرداران شهرهای دارای بافت فرسوده استان، در سالن اجتماعات شهرداری بندر بوشهر برگزار شد.
در این نشست ضرورت احیای بافت‌های فرسوده شهری مورد تاکید قرار گرفت و در ادامه نظرات و پیشنهادات و همچنین مشکلات و موانع شهرداری‌های استان برای احیای بافت‌های فرسوده و ناکارآمد مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در این نشست، شهردار بندر بوشهر با ابراز امیدواری از راهگشا بودن جلسات مداوم شهرداران استان برای حل مشکلات شهرداری‌ها خاطرنشان کرد: انتظارات از شهرداری‌ها بالاست. ما با همه دستگاه‌ها تعامل داریم و انتظار داریم سایر دستگاه‌ها نیز برای خدمات‌رسانی بهتر با شهرداری‌ها تعامل کنند.
 
حسین حیدری، اتحاد و یکدلی بین تمام دستگاه‌ها را برای رفع موانع و مشکلات مردم و پیشبرد اهداف نظام ضروری عنوان کرد و افزود: سکونتگاه‌های غیررسمی و ناکارآمد و همچنین بافت‌های تاریخی و فرسوده مشکلات متعددی دارند که برای حل این مشکلات، همکاری لازم با شهرداری‌ها صورت گیرد.
 
حیدری، اطلاع‌رسانی به شهروندان از طریق محافل عمومی و مساجد و همچنین تبلیغات شهری را ضروری عنوان کرد و افزود: بسیاری از مردم ممکن است با بسته‌های تشویقی ١٩ گانه آشنایی نداشته باشند، بنابراین اطلاع‌رسانی گسترده می‌تواند استقبال بیشتری را به‌دنبال داشته باشد.
 
شهردار بندر بوشهر خواستار ورود شهرداری‌ها به حوزه ساخت مسکن در محلات کم‌برخوردار شد و افزود: شهرداری‌ها می‌توانند با توجه به منابع و امکاناتی که دارند در این حوزه ورود کنند و اگر همکاری سایر دستگاه‌ها صورت گیرد، شهرداری‌ها می‌توانند برای اقشار کم‌برخوردار اقدام به ساخت مسکن کنند.
 
حیدری در پایان اهدای تسهیلات کم‌بهره و متناسب با هزینه‌های روز مسکن را امری ضروری عنوان کرد و افزود: نقاط ضعف و قوت بسته‌های تشویقی ١٩ گانه باید توسط شهرداری‌ها مورد بررسی قرار گیرد تا ان‌شاءالله با همت همگانی شاهد تحول در ساخت و نوسازی مسکن در سطح استان و کشور باشیم.
۱۵ آذر ۱۴۰۲ ۰۸:۲۹
تعداد بازدید : ۱۶۱
کد خبر : ۳,۶۶۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید